Samorozwój i kariera – zestaw obserwacji ekspertów


Namówiliśmy zaproszonego przez nas rekrutera z prestiżowego vortalu pracy i kariery Szukam Pracy do przygotowania aktualnej analizy dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Stała praca to na pewno spory komfort mentalny. Zwłaszcza kiedy dyskutujemy o zatrudnieniu w rozbudowanym przedsiębiorstwie, którego perspektywy zasadniczo rysują się w korzystnych odcieniach i nie ma mowy o zamknięciu firmy. Oczywiście nie we wszystkich sytuacjach udaje się podjąć posadę w równie poważnym koncernie, lecz na pewno też opłaca się starać. Gdy mowa o ogólnopolskich kombinatach, to nie bierzemy pod rozwagę tylko firm, które na ogół związane są z gałęzią przemysłową, niemniej w dużej mierze na pewno będą one dominować. Zatrudnienie w tego rodzaju branżach jak:

 • przemysł samochodowy,
 • przemysł kopalniany,
 • hutnictwo,
 • pozostałe obszary przemysłu skupione na produkcji określonych dóbr

  niezaprzeczalnie zapewnia poczucie pewności jutra. W dobie współczesnej to w żadnym wypadku nie jest coś oczywistego i szczerze mówiąc, coraz trudniej daje się tego typu funkcję pozyskać. Ma to duże znaczenie w Polsce, gdzie rynek zatrudnienia na pewno nie zalicza się do stabilnych i o długoterminową umowę jest co najmniej ciężko. Trzeba tu odnotować, iż z ogólnokrajowymi przedsiębiorstwami są połączone także tego typu pojęcia jak masowe zatrudnienia, ale też zbiorowe zwolnienia. Z tymi drugimi naturalnie nikt wolałby nie mieć do czynienia, jednak skoro już o nich toczy się debata, to w takich okolicznościach większość zatrudnionych ma szansę na uczciwe finansowo pożegnanie się z konkretnym zakładem pracy i przyjęcie określonej należności z tytułu odprawy.
  W pomniejszych przedsiębiorstwach z z reguły na takie podejście trudno jest liczyć. Zatrudnienie w dużym koncernie to określone przywileje połączone ze sferą pozapłacową, czyli nie chodzi jedynie o gwarancję utrzymania zatrudnienia, lecz również o rozmaite, było nie było, wyjątkowo poważne czynniki. Z potężnymi koncernami z reguły mamy kontakt w różnorakich obszarach globu, w tym również w Polsce. Rozliczne międzynarodowe firmy budują swoje zakłady przemysłowe nie tylko we własnej ojczyźnie, lecz też rozwijają swój biznes na rynkach międzynarodowych i w ten sposób wzmacniają bardzo różne rynki lokalne.
  W naszej ojczyćnie z podobnym zjawiskiem stykamy się w skali makro, gdyż ogólnie Polska jest obszarem zorientowanym na perspektywicznych, zagranicznych przedsiębiorców. Ci zaś wznoszą na naszych terenach inwestycyjnych zakłady produkcyjne, bo jest to dla nich co najmniej korzystne z różnych względów.

  Autor: https://szukampracy.pl


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *